Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi

Sivil Savunma


Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Avşar yerleşkesi Orman Fakültesinde 13 Ekim 2015 tarihinde Üniversitemiz Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından çalışanlara ve öğrencilere yönelik olası bir yangın durumuna karşı bilinçlendirmek amacıyla yapılan yangın ve kurtarma tatbikatı çok büyük ilgi gördü.

Gerçeğinden ayırt edilmeyen tabloların yaşandığı tatbikatta konuşan sivil savunma Uzman vekili Mustafa DEMİR, yangın anında nasıl hareket edeceklerini uygulamalı bir şekilde göstererek söndürme, kurtarma, koruma ve ilkyardım konularında da bilgi verdi. Son olarak yangın tüpleri ve tüplerin nasıl kullanılacağını Akademik ve İdari personeller ile öğrencilere uygulama yaptırarak alevlere hangi yönden müdahale edeceklerini gösterdi.

Düzenlenen tatbikatın son derece başarılı bir şekilde sonuçlandığını söyleyen Üniversitemiz sivil savunma Uzmanı vekili Mustafa DEMİR, personellere ve öğrencilere verilen teorik ve pratik bilgilerin hayat boyu faydalı olduğunu kaydetti. Demir, benzer tatbikatların Üniversitemize bağlı Fakülte ve Yüksekokullarda da gerçekleştirdiklerini vurguladı.


Yapılan tatbikatta herhangi bir sorun yaşanmazken, tatbikata katılanlar Üniversitemiz Sivil Savunma Uzmanına teşekkür etti.